Pielęgnacja dłoni i stóp

W dzisiejszych czasach dłonie są wizytówką każdej kobiety. Nasz salon oferuje wiele zabiegów związanych z pielęgnacją skóry dłoni oraz stylizacji paznokci tj. manicure i pedicure hybrydowy, japoński, biologiczny oraz klasyczny. Każdy z Was może wybrać coś dla siebie. Pracujemy na najlepszych preparatach do dezynfekcji używanych w szpitalach oraz posiadamy medyczny autoklaw najwyższej klasy B do sterylizacji narzędzi.

Pielęgnacja dłoni i stóp giżycko

Zabiegi wykonywane są w jednorazowych rękawiczkach a wszystko po to aby zapewnić jak najlepsze bezpieczeństwo i sterylność każdego zabiegu. Pracujemy na lakierach hybrydowych wielu różnych znanych firm tj. Indigo, Cnd Shellac, Neo Nail, Harmony, Semilac i inne. Specjalnie dla Was mamy przygotowana paletkę z wieloma pięknymi kuszącymi kolorami, która z pewnością Wam się spodoba.


Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci polegająca na wykonaniu manicure klasycznego, a następnie do malowania paznokci zamiast zwykłego lakieru używa się lakiero-żelu, który utwardzany jest w lampie UV. Od wielu lat cieszy się dużym powodzeniem u kobiet zabieganych i aktywnych zawodowo oraz matek i pań pracujących fizycznie. Dodatkowo paznokcie hybrydowe wyglądają naturalnie, są odporne na zarysowania i uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje. Zabieg należy wykonywać co 2-3 tygodnie w zależności od wykonywanej pracy jak również i wzrostu płytki paznokci.

Uwaga !!! Nie zrywamy ani nie zdejmujemy lakieru hybrydowego same w domu ponieważ bardzo łatwo można uszkodzić naturalną płytkę paznokcia. Usunięcie lakieru hybrydowego u nas w salonie trwa około 15-20 min i jest bezpłatne dla naszych klientek zawsze przy ponownym nałożeniu hybrydy.


Manicure japoński polecany jest dla osób, których paznokcie są kruche i łamliwe oraz brakuje im witamin. Technika ta wzmacnia i odżywia naturalne paznokcie a także stymuluje ich wzrost. Stanowi również ochronę przed ich rozdwajaniem. Taki rodzaj manicure ma za zadanie wzmocnić paznokcie, nadać im zdrowy połysk i sprężystość. Składniki naturalne, które wchodzą w skład pasty to witamina A i E, keratyna, pyłek pszczeli, a także krzemionka z Morza Martwego. Efekt zabiegu utrzymuje się na płytce paznokcia do ok 2 tygodni. Zabieg polecamy szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasze dłonie i paznokcie są narażone na skrajne zmiany temperatur oraz po zdjęciu hybrydy lub dla osób chcących zadbać o paznokcie.


Manicure klasyczny polega na skróceniu i opiłowaniu płytki paznokcia pilnikiem o odpowiedniej gradacji oraz usunięciu narastających skórek specjalnym kopytkiem a następnie frezarką. Kolejnym krokiem jest wycięcie skórek wysterylizowanymi cążkami. Podczas zabiegu można również skorzystać z dodatkowej pielęgnacji i wzmocnić płytkę paznokcia profesjonalną odżywką. Na zakończenie każdego zabiegu na skórki nakładana jest witaminowa oliwka o przyjemnym zapachu.


Manicure biologiczny to nieinwazyjny zabieg w którym zasadnicza różnica polega na użyciu zmiękczającego preparatu do skórek i drewnianego patyczka a następnie na delikatnym odsunięciu skórek bez wycinania ich cążkami. Paznokcie skracamy i opiłowujemy w tradycyjny sposób.


Parafina na dłonie to intensywna regeneracja przesuszonej i zniszczonej skóry dłoni. Polega na złuszczeniu suchego naskórka i zastosowaniu maski nawilżająco – regenerującej, która pod wpływem ciepłej kąpieli parafinowej wnika głęboko w naskórek. Zabieg ten koi i odżywia skórę, pozostawiając ją elastyczną, zregenerowaną i gładką. Po serii zabiegów parafinowych na dłonie następuje długotrwała poprawa kondycji skóry.

 

Wskazania do wykonania parafiny

  • sucha i zniszczona skóra dłoni
  • podrażnienia skóry różnymi detergentami
  • spierzchnięta skóra w okresie jesienno-zimowym

 

Ilość zabiegów

Zabiegi parafinowe mogą być wykonywane jednorazowo lub w serii. Ilość zabegów ustala się w zależności od potrzeb. W przypadku skóry zniszczonej zaleca się wykonywanie zabiegu 1 raz w tygodniu do czasu przywrócenia gładkości skóry, a następnie 1 raz w miesiącu dla podtrzymania efektów.

Przez okolo 2-3 godziny po zabiegu nie jest wskazane mycie rąk. W tym czasie nadal wchłaniają się substancje odżywcze.


Pedicure hybrydowy, klasyczny, japoński oraz biologiczny polega na odpowiednim przygotowaniu i pomalowaniu paznokci w zależności od wybranej przez Was metody stylizacji paznokci. Dodatkowo przy zabiegu pedicure zawsze opracowywane są podeszwy u stóp.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu manicure, pedicure oraz parafiny

  • grzybica lub drożdżyca skóry oraz paznokci
  • stany zapalne, zranienia
  • przerwana ciągłość skóry

Jeśli pojawi się u Ciebie jedno z wyżej wymienionych przeciwskazań poinformuj nas o tym a my postaramy się pomóc i udzielimy wszelkich wskazówek lub skierujemy Cię do podologa, który leczy takie schorzenia jak grzybice skóry i paznokci, drożdżyce, odciski oraz wrastające paznokcie.