Makijaż

Perfekcyjny, trwały a zarazem zmysłowy makijaż to marzenie każdej kobiety. Dołożymy wszelkich starań abyś poczuła się wyjątkowo w tym szczególnym dla Ciebie dniu. Nasz salon oferuje makijaże dzienne, wieczorowe, sylwestrowe, karnawałowe i ślubne. Makijaż ślubny przeważnie poprzedzony jest wykonaniem makijażu próbnego, ponieważ znacznie wcześniej możemy ustalić szczegóły i dokonać ewentualnych zmian we właściwym czasie.

makijaż giżycko

Kolorystyka, tonacja i rodzaj makijażu dobierany jest zawsze indywidualnie dla każdej klientki tak aby idealnie komponował się z jej typem urody jak również kreacją oraz różnymi dodatkami na tą szczególną okazję.

Rodzaje makijaży

  1. Makijaż dzienny – powinien być świeży, lekki i naturalny. Może być skomponowany z naturalnej palety barw, praktycznie niewidoczny ale jednocześnie ukrywający wszelkie niedoskonałości. Nie stosujemy w nim brokatów i cyrkonii. Oczy są bardziej wyeksponowane niż usta.
  2. Makijaż wieczorowy – powinien być zdecydowanie bardziej intensywny, trwały i wodoodporny. Możemy sobie tutaj pozwolić na małą ekstrawagancję, ale połyskujące elementy nakładamy w niewielkich ilościach. Dominujące w nim barwy to ciemne odcienie bogate w intensywne pigmenty. Dla ożywienia koloru używamy lekkiego brokatu. Aby podkreślić spojrzenie używamy sztuczne rzęsy lub kępki rzęs. Wieczorowy makijaż również musi być dobrany do typu urody, kolorystyki ubioru, dodatków oraz okazji.
  3. Makijaż ślubny – łączy w sobie cechy makijażu fotograficznego i wodoodpornego. Powinien być mocniejszy niż na co dzień, by nie zginął w stylizacji ślubnej, a stanowił ważny jej element i był widoczny w każdym świetle. Należy pamiętać, że w fotografii zasadniczą rolę odgrywa światło, a ono podkreśli i wyłapie wszelkie niedoskonałości. Przede wszystkim należy perfekcyjne skorygować sińce pod oczami, zaczerwienienia oraz rożnego rodzaju przebarwienia. Kolorystykę makijażu ślubnego dobieramy uwzględniając kolor sukni ślubnej i dodatków, typ urody panny młodej oraz kolor kompozycji kwiatowej. Na tą specjalną okazję zdecydowanie zaleca się przyklejenie sztucznych rzęs lub kilku kępek. Najnowszym trendem w makijażu ślubnym są delikatne dekoracje z cyrkonii i małych kamyczków, które przyklejamy na życzenie.
  4. Makijaż sylwestrowy, karnawałowy – to makijaż odważny, znacznie odbiegający od makijażu dziennego oraz wieczorowego. Z przewagą elementów brokatowych i błyszczących, które możemy nakładać na całe ciało. Powinien być dopełnieniem kreacji, dodatków oraz fryzury. Tutaj kępki lub sztuczne rzęsy są wręcz konieczne. Podobnie jak w makijażu wieczorowym barwy muszą być intensywne i dobrze prezentować się w sztucznym świetle. Makijaż jest wyrazisty i precyzyjny.

Zalecenia przed wykonaniem makijażu

  • zadbaj o cerę odpowiednio wcześniej przed planowanym makijażem
    jeśli zachodzi taka potrzeba zaplanuj zabieg oczyszczania skóry
  • 1-2 dni wcześniej wykonaj odpowiedni zabieg nawilżający, przeciwzmarszczkowy, bankietowy lub inne potrzebne aby Twoja skóra była przygotowana we właściwy sposób co wpłynie na efekt końcowy makijażu
  • istnieje możliwość wykonania makijażu próbnego przy wcześniejszym ustaleniu terminu
  • wyśpij się 8 godzin a Twoja skóra również będzie wypoczęta